Zamknij Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami.
Aktualna umowa kupna / sprzedaży samochodu
Przejdź do generatora umów
odszkodowanie za lot

Kiedy się należy odszkodowanie za odwołany lot?

Twój lot został odwołany, a przewoźnik nie poinformował Cię o tym w odpowiednim czasie? Możesz otrzymać nawet 600 euro rekompensaty. Jak się o nie ubiegać?
utrata wartości handlowej

Utrata wartości handlowej pojazdu - jak otrzymać odszkodowanie?

Każdy kupujący samochód zwraca uwagę, czy jest on bezwypadkowy. Nie jest tajemnicą, że pojazd po wypadku nawet, gdy jego naprawa została właściwie wykonana, może w przyszłości generować właścicielowi dodatkowe problemy. Dlatego cena takiego auta jest znacznie niższa, niż identycznego modelu, który nie miał szkody. Z tego też powodu poszkodowany może wnioskować z oc sprawcy o odszkodowanie za utratę wartości handlowej.
Przerejestrowanie samochodu - jaki jest koszt i wymagane dokumenty?

Przerejestrowanie samochodu - jaki jest koszt i wymagane dokumenty?

Gdy wejdziemy w posiadanie samochodu, musimy być przygotowani na załatwienie niezbędnych formalności. Cała procedura nie jest jednak aż tak skomplikowana, musimy jedynie przestrzegać określonych terminów. Przerejestrowanie samochodu jest obowiązkowe dla każdego nowego właściciela, ponieważ we wszystkich dokumentach muszą widnieć dane prawidłowe.
Gdzie najlepiej umyć auto przed sprzedażą? Porównanie rodzajów myjni

Gdzie najlepiej umyć auto przed sprzedażą? Porównanie rodzajów myjni

Myjnia tunelowa czy portalowa? Ręczna czy bezdotykowa? Która z nich daje gwarancję, że lakier nie ulegnie zniszczeniu? Na której myjni samochód zostanie najdokładniej umyty? Która z nich charakteryzuje się najkrótszym czasem mycia?
Kierowca auta

Sprowadziłeś samochód z zagranicy? Sprawdź co dalej?

Polacy coraz częściej podpisują umowę kupna-sprzedaży samochodu, za granicą. Nic dziwnego. Auta, które jeżdżą po zachodnich drogach nie są tak zniszczone, jak te w Polsce. Po za tym większość przekonuje cena - auta sprowadzane zza granicy są tańsze i lepszym stanie.
Jak zarejestrować pojazd?

Jak zarejestrować pojazd?

Każdy, kto podpisze umowę kupna-sprzedaży samochodu, ma obowiązek zarejestrowania pojazdu. Rejestracje samochodu i czynności z nią związane reguluje ustawa Prawo o ruchu drogowym. Wiemy, jak trudny może być język urzędowy, dlatego podpowiadamy, jak zarejestrować pojazd.
Numer VIN - co i jak z niego odczytać?

Numer VIN - co i jak z niego odczytać?

Numer VIN to nic innego jak numer PESEL u człowieka. Każdy samochód zarejestrowany po raz pierwszy w Polsce po 1 stycznia 1995 roku, powinien mieć swój własny numer identyfikacyjny - VIN (ang. Vehicle Indentification Number).
Formalności po zakupie auta

Formalności po zakupie auta

Właśnie kupiłeś samochód - gratulacje! Jesteś szczęśliwym posiadaczem wymarzonego samochodu - nie zapominaj jednak o formalnościach! Twoja rola, jako kupującego nie kończy się na złożeniu podpisu na umowie kupna-sprzedaży samochodu i na odebraniu kluczyków od pojazdu.
Jakie dokumenty sprawdzić przed zakupem samochodu?

Jakie dokumenty sprawdzić przed zakupem samochodu?

Zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży samochodu, powinieneś sprawdzić wiele rzeczy w Twoim przyszłym aucie. Pamiętaj, że nie wszystko złoto co się świeci, a zbywca, będzie przedstawiał swój pojazd w samych superlatywach. Tym bardziej sprawdź wszystko dokładnie.
Jakie dokumenty musi przekazać Ci sprzedający?

Jakie dokumenty musi przekazać Ci sprzedający?

Sporządzenie umowy kupna-sprzedaży samochodu i jej podpisanie, to nie koniec formalności, które są związane z nabyciem auta. Zanim wsiądziesz za kółko i wyprowadzisz swój wóz z garażu, musisz dokonać wielu formalności. Oczywiście nie zrobisz tego bez pomocy poprzedniego właściciel samochodu, który powinien przekazać Ci kilka dokumentów.
porownajmyjnie.pl