Zamknij Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami.
Aktualna umowa kupna / sprzedaży samochodu
Przejdź do generatora umów
Gdzie najlepiej umyć auto przed sprzedażą? Porównanie rodzajów myjni

Gdzie najlepiej umyć auto przed sprzedażą? Porównanie rodzajów myjni

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Myjnia tunelowa czy portalowa? Ręczna czy bezdotykowa? Która z nich daje gwarancję, że lakier nie ulegnie zniszczeniu? Na której myjni samochód zostanie najdokładniej umyty? Która z nich charakteryzuje się najkrótszym czasem mycia?

Myjnia tunelowa i portalowa

Myjnia tunelowa i portalowa to myjnie automatyczne. Pierwsza z nich składa się z ramy wjazdowej, szczotek, bramki z chemią i płuczącej, a także suszarki. Te poszczególne moduły są ułożone w tunel.

Samochód jest przez niego przeciągany za pomocą transmisyjnego pasu. Natomiast konstrukcja myjni portalowej to brama, która jest wyposażona w szczotki, system z chemią i suszarkę. Całość porusza się nad samochodem.

Zaletą tych myjni automatycznych jest bardzo krótki cykl mycia. Nawet, jeśli wybierzemy najbardziej zaawansowany program to pojazd zostanie umyty w zaledwie kilka minut.

Warto jednak wiedzieć, że ryzyko zniszczenia lakieru jest tu dosyć spore. Jak ognia należy unikać myjni, które stosują szczotki z twardych włosów. Bezpieczne są natomiast myjnie wyposażone w szczotki filcowe. Dokładność mycia myjni automatycznych nie jest jednak najwyższa – brud często zostaje zakamarkach.

Myjnia ręczna

Jest to najdokładniejszy rodzaj myjni, pod warunkiem oczywiście, że zatrudniony w niej pracownik dobrze wykonuje swoją pracę. Personel profesjonalnej myjni ręcznej dobierze odpowiednie środki czyszczące i pielęgnujące oraz usunie wszystkie osady i zabrudzenia.

Czas mycia jest tu najdłuższy, ale jeśli zależy nam, aby auto było na błysk to zdecydowanie warto poczekać. Ponadto można skorzystać z dodatkowych usług, które często oferują myjnie ręcznie np. pranie tapicerki, odkurzenie wnętrza pojazdu. Ryzyko zniszczenia lakieru jest tu niewielkie. Minusem myjni ręcznej jest mała przepustowość, a to oznacza, że na swoją kolej czasem trzeba długo czekać.

Myjnia bezdotykowa

To coraz popularniejsza myjnia samochodowa będąca alternatywą dla tradycyjnych myjni ręcznych. Tutaj jednak usługę mycia wykonuje sam kierowca/właściciel, zatem to od jego umiejętności zależy jak zostanie umyty samochód i czy lakier ulegnie zniszczeniu.

Zaletą myjni bezdotykowej jest pełna swoboda wyboru programów, ich kolejności, przerwania czy powtórzenia. Dodatkowo cena za mycie jest bardzo atrakcyjna – średnio jest to wydatek 7 – 8 zł. Tego rodzaju myjnie często funkcjonują przy centrach handlowych, stacjach paliw czy drogach, gdzie ruch jest wzmożony.

porownajmyjnie.pl