Zamknij Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami.
Aktualna umowa kupna / sprzedaży samochodu
Przejdź do generatora umów
Jak dobrze sprawdzić nadwozie samochodu przed jego kupnem?

Jak dobrze sprawdzić nadwozie samochodu przed jego kupnem?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Nadwodzie to podstawowy element samochodu. Tiu można wykryć najwięcej usterek, ale również najwięcej ich ukryć. Sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę przy sprawdzaniu nadwozia, przed podpisaniem umowy kupna - sprzedaży samochodu.

Nadwozie to podstawowy element samochodu i tu można doszukać się najwięcej. Dlatego dokładnie sprawdź spasowanie poszczególnych części - czy nic nie wisi, nie odstaje itp.

Zwróć uwagę na szczeliny między błotnikami, a pokrywą silnika, przedni pas, drzwi boczne, reflektory, kierunkowskazy. Przejrzyj komorę silnika i zwrócić uwagę, czy śruby pomalowane są w kolorze nadwozia, co może świadczyć o naprawach blacharskich.

Wszystkie drzwi powinny otwierać się lekko, nie na siłę. Przyjrzyj się podłodze w bagażniku, jeśli auto zostało uderzone w tył, podłoga nie będzie równa. Dokładnie obejrzyj nadkola, progi, dolne części drzwi i klap, tam mogą znajdować się ogniska korozji. Sprawdź czy hak był używany, jego nadmierne użytkowanie może skutkować obciążeniami podwozia. Zwróć uwagę na kod na szybie, czy informacja o dacie produkcji zgadza się z tym co wpisane w dowodzie.

Pamiętaj, że wszystkie nierówności, szczeliny, czy nacieki lakieru mogą świadczyć o naprawach, a co za tym idzie - auto było bite. Zarysowania na zderzakach mówią, że auto nie zostało wyszykowane na sprzedaż, co akurat dobrze wpływa na wizerunek sprzedającego - może świadczyć o jego uczciwości.

Jeśli nie masz zastrzeżeń co do sprawności samochodu, możesz podpisać umowę kupna - sprzedaży auta.

Zobacz również Jak sprawdzić podwozie samochodu przed jego kupnem.

 

porownajmyjnie.pl