Zamknij Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami.
Aktualna umowa kupna / sprzedaży samochodu
Przejdź do generatora umów
Jak sprawdzić podwozie samochodu przed jego kupnem?

Jak sprawdzić podwozie samochodu przed jego kupnem?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Tłumik i opony są najlepszym sprawdzianem dbałości o auto. Zanim podpiszesz umowę kupna – sprzedaży samochodu, powinieneś widzieć kilka rzeczy na temat tego, co i jak sprawdzać oglądając podwodzie.

Przede wszystkim zwróć uwagę na wycieki. Jedyne co może kapać z Twojego przyszłego samochodu, to woda w upalne dni, przy włączonej klimatyzacji - skropliny z parownika.

Przyjrzyj się tłumikowi. Wydawać by się mogło, że jeśli coś z tą częścią auta jest nie tak, to widać to gołym okiem. Nie ma nic mylnego! Tłumik może być podwiązany drutami. To, że jest zerwany, nie oznacza, że musi leżeć na ziemi. Oszukujący sprzedawca zamaskuje tę niedoskonałość. Jeśli tłumik jest przyczepiony do podwozia drutami i skoordynowany, to oznacza, że coś z nim jest nie tak.

Zwróć uwagę na opony. Jeśli są niesymetrycznie zużyte, oznacza to, że właściciel długo jeździł z uszkodzonym zawieszeniem. Opony zużywają się niesymetrycznie, jeśli są zużyte amortyzatory, albo gdzieś występują luzy. Jeśli natomiast opony są dobre i drogie i przede wszystkim mało zużyte, możesz być pewien, że sprzedający bardzo dbał o ten samochód.

Pamiętaj, że kiedy naciśniesz na dowolny narożnik samochodu, powinien on wrócić do swojej wysokości. Taki test możesz przeprowadzić na każdym narożniku auta, które zamierzasz kupić.

Jeśli na elementach podwozia i układu wydechowego znajdziesz ślady korozji, bądź pewien, ze auto długo nie było używane, co może okazać się niebezpieczne.

Jeśli nie masz zastrzeżeń co do podwozia i innych rzeczy, które sprawdzałeś, możesz podpisać umowę kupna - sprzedaży samochodu.

Zobacz również Jak sprawdzić silnik samochodu przed jego kupnem.

porownajmyjnie.pl