Zamknij Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami.
Aktualna umowa kupna / sprzedaży samochodu
Przejdź do generatora umów
Jak sprawdzić wnętrze samochodu przed jego kupnem?

Jak sprawdzić wnętrze samochodu przed jego kupnem?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Zanim podpiszesz umowę kupna sprzedaży samochodu sprawdź jego wnętrze. Nie rzucaj okiem po fotelach, by sprawdzić, czy jest czysto, ale dokładnie przyjrzyj się kilku ważnym elementom.

To co powinieneś sprawdzić oceniając wnętrze samochodu, który zamierzasz kupić to:

  1. Kierownica - jeśli jest nowa przy dużym przebiegu samochodu, możesz podejrzewać, że właściciel coś tu kombinuje, z drugiej strony stare i zniszczone koło i mieszek lewarka skrzyni biegów przy samochodzie o niskim przebiegu też powinno dać Ci do myślenia.
  2. Tapicerka - przyjrzyj się wykładzinom w okolicach pedałów - to miejsce jest trudne do odmłodzenia, ciągle się niszczy.
  3. Kontrolki - po przekręceniu kluczyka powinny zgasnąć przede wszystkim kontrolki airbagów, ABS, silnika. Jeśli samochód posiada ABS, a nie ma w nim takiej kontrolki, możesz podejrzewać, że właściciel chce zataić przed Tobą odłączenie tej kontrolki, którego dokonał z jakiś powodów.
  4. Kontrola ładowania - powinna się zapalić zaraz po przekręceniu kluczyka i zgasnąć po uruchomieniu silnika, inny przypadek świadczy o zepsutym akumulatorze.
  5. Tapicerka w bagażniku - wytarta i brudna może świadczyć o przeciążeniu samochodu.
  6. Klimatyzacja - jeśli jest sprawna, po włączeniu powinna lekko podnieść obroty silnika, koniecznie sprawdź osuszacz - jeśli znajduje się w nim piana, oznacza, że trzeba uzupełnić klimatyzację w serwisie.
  7. Przyciski, urządzenia i oświetlenie - sprawdź, czy wszystko poprawnie działa.
  8. Popielniczka - jeśli nie jesteś palaczem i nie masz zamiaru jeździć autem, z którego zapachu tytoniu nie da się usunąć, sprawdź popielniczkę.

Jeśli nie masz zastrzeżeń co do wnętrza samochodu, który chcesz kupić, możesz spokojnie podpisać umowę kupna - sprzedaży samochodu.

Zobacz również "Jakie dokumenty należy sprawdzić przed kupnem samochodu?".

porownajmyjnie.pl