Zamknij Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami.
Aktualna umowa kupna / sprzedaży samochodu
Przejdź do generatora umów
Kierowca auta

Sprowadziłeś samochód z zagranicy? Sprawdź co dalej?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polacy coraz częściej podpisują umowę kupna-sprzedaży samochodu, za granicą. Nic dziwnego. Auta, które jeżdżą po zachodnich drogach nie są tak zniszczone, jak te w Polsce. Po za tym większość przekonuje cena - auta sprowadzane zza granicy są tańsze i lepszym stanie.

Sprowadzenie upatrzonego samochodu do Polski, to jeszcze nie koniec przygód, jakie na Ciebie czekają. Koszty związane ze sprowadzeniem pojazdu zza granicy wiążą się z dodatkowymi opłatami, które niekoniecznie bezpośrednio dotyczą auta.

Kiedy przywieziesz swój wymarzony samochód:

  1. Powinieneś udać się do swojego Urzędu Skarbowego i zapłacić podatek od towarów i usług, od pojazdów sprowadzanych z państw członkowskich Unii Europejskiej. 
     
  2. Jeżeli sprowadzasz samochód z państw członkowskich Unii Europejskiej, powinieneś jeszcze zapłacić akcyzę. 
     
  3. Każdy dodatkowy pojazd w Polsce, to dodatkowy bodziec zanieczyszczający środowisko, dlatego powinieneś też wpłacić 500 zł na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, tzw. opłatę recyklingową. 
     
  4. Pamiętaj, że unikniesz również opłaty związanej z rejestracją pojazdu.

Zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży samochodu, zastanów się, czy opłaty związane ze sprowadzeniem samochodu zza granicy nie przekroczą ceny tego samego samochodu kupionego w Polsce.

porownajmyjnie.pl