Zamknij Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami.
Aktualna umowa kupna / sprzedaży samochodu
Przejdź do generatora umów
Jakie dokumenty musi przekazać Ci sprzedający?

Jakie dokumenty musi przekazać Ci sprzedający?

Średnia ocena: 4.57

Dziękujemy za oddanie głosu.

Sporządzenie umowy kupna-sprzedaży samochodu i jej podpisanie, to nie koniec formalności, które są związane z nabyciem auta. Zanim wsiądziesz za kółko i wyprowadzisz swój wóz z garażu, musisz dokonać wielu formalności. Oczywiście nie zrobisz tego bez pomocy poprzedniego właściciel samochodu, który powinien przekazać Ci kilka dokumentów.

Sprawdź jakie i do czego będą Ci one potrzebne.

  1. Najważniejszy dokument, który powinieneś mieć to umowa kupna-sprzedaży samochodu. Jest to dokument świadczący o własności auta i będzie Ci potrzebny przy opłacaniu podatku od czynności cywilnoprawnych, jeśli oczywiście umowa kupna - sprzedaży auta mówi o tym, że to kupujący ma pokryć ten koszt.
     
  2. Dokumenty, które powinien oddać Ci zbywający samochód, to dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu. Są to najważniejsze dokumenty samochodu i bez nich nie będziesz mógł zarejestrować swojego auta.
     
  3. Pamiętaj, by wziąć od zbywcy aktualne ubezpieczenie OC. Każdy samochód musi być ubezpieczony. Możesz wypowiedzieć umowę w Towarzystwie, w którym ubezpieczony był pojazd i zawrzeć ją gdzie indziej, możesz również zostać w towarzystwie, w którym obecnie ubezpieczony jest samochód. Dobrze jednak, gdy ubezpieczysz pojazd na siebie.
     
  4. Kluczyki - bez nich nie odpalisz auta, powinieneś otrzymać dwa komplety.
porownajmyjnie.pl