Zamknij Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami.
Aktualna umowa kupna / sprzedaży samochodu
Przejdź do generatora umów

Sprowadziłeś samochód z zagranicy? Sprawdź co dalej?

Polacy coraz częściej podpisują umowę kupna-sprzedaży samochodu, za granicą. Nic dziwnego. Auta, które jeżdżą po zachodnich drogach nie są tak zniszczone, jak te w Polsce. Po za tym większość przekonuje cena - auta sprowadzane zza granicy są tańsze i lepszym stanie.

Jak zarejestrować pojazd?

Każdy, kto podpisze umowę kupna-sprzedaży samochodu, ma obowiązek zarejestrowania pojazdu. Rejestracje samochodu i czynności z nią związane reguluje ustawa Prawo o ruchu drogowym. Wiemy, jak trudny może być język urzędowy, dlatego podpowiadamy, jak zarejestrować pojazd.

Numer VIN - co i jak z niego odczytać?

Numer VIN to nic innego jak numer PESEL u człowieka. Każdy samochód zarejestrowany po raz pierwszy w Polsce po 1 stycznia 1995 roku, powinien mieć swój własny numer identyfikacyjny - VIN (ang. Vehicle Indentification Number).

Formalności po zakupie auta

Właśnie kupiłeś samochód - gratulacje! Jesteś szczęśliwym posiadaczem wymarzonego samochodu - nie zapominaj jednak o formalnościach! Twoja rola, jako kupującego nie kończy się na złożeniu podpisu na umowie kupna-sprzedaży samochodu i na odebraniu kluczyków od pojazdu.

Jakie dokumenty sprawdzić przed zakupem samochodu?

Zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży samochodu, powinieneś sprawdzić wiele rzeczy w Twoim przyszłym aucie. Pamiętaj, że nie wszystko złoto co się świeci, a zbywca, będzie przedstawiał swój pojazd w samych superlatywach. Tym bardziej sprawdź wszystko dokładnie.
Auto