Zamknij Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami.
Aktualna umowa kupna / sprzedaży samochodu
Przejdź do generatora umów
5 pytań, które powinieneś zadać sprzedawcy samochodu

5 pytań, które powinieneś zadać sprzedawcy samochodu

Średnia ocena: 2.67

Dziękujemy za oddanie głosu.

Zawsze kiedy mamy upatrzony samochód, głównie z racji ceny, jesteśmy gotowi od razu podpisać umowę kupna-sprzedaży auta. Oczywiście sprzedawca z jakiś powodów chce się pozbyć swojego auta i z pewnością będzie Cię przekonywał, że jest to pojazd stworzony dla Ciebie. Jednak pamiętaj, że nie wszystko złoto co się świeci. Koniecznie zadaj mu kilka podstawowych pytań.

Nie nastawiaj się negatywnie - nie każdy sprzedający chce Cię oszukać, ale pamiętaj, by zachować czujność. Sprawdź o co musisz spytać zbywcę przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży samochodu.

  1. Jaki jest rocznik samochodu?

    Warto o to zapytać, ponieważ to generalnie rok produkcji wpływa na wysokość ceny. Warto przed spotkaniem sprawdzić po jakiej cenie inni sprzedają taki sam model i rocznik samochodu, który chcesz kupić. Jeśli kupujesz samochód z nowszego rocznika, możesz sprawdzić, czy właściciel mówi prawdę, zerkając na numer VIN, który widnieje na przedniej szybie samochodu lub w ramie drzwi.
     
  2. Kiedy kończy się ważność przeglądu i ubezpieczenie?

    Te dwa pytania pozwolą Ci ustalić, czy będziesz musiał dokonać dodatkowych opłat po kupnie samochodu. Warto również zorientować się ile kosztuje obowiązkowe ubezpieczenie OC dla samochodu, który chcesz kupić, abyś mógł się przygotować na ten wydatek.
     
  3. Co było robione przy samochodzie, a co wymaga naprawy?

    Te pytania pozwolą Ci ustalić, jakie dodatkowe wydatki będziesz musiał ponieść w związku z naprawą samochodu, a ewentualne odpowiedzi mogą przydać się przy negocjacjach ceny. Nastaw się na wymianę akumulatora - w większości kupna używanych samochodów, pierwsze co trzeba zrobić, to wymienić akumulator.
     
  4. Jaka jest historia auta?

    Zapytaj o to, czy samochód jest po stłuczce lub wypadku. Dopytaj o lakierowanie i składanie. Jeśli właściciel potwierdzi, którąś z Twoich wątpliwości, dopytaj z jakiego powodu.  

Polecamy również serię artykułów z  serii „Jak dobrze sprawdzić auto”. Znajdziesz tam informacje, które podpowiedzą jak dokładnie oglądać samochód i na co zwracać szczególną uwagę przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży auta.

 

porownajmyjnie.pl